Praca w godzinach nocnych

0
366
Praca w godzinach nocnych
Praca w nocy nie należy do najłatwiejszych. Oczywiście, zależne jest też o kim mówimy. Zacznijmy jednak od samego początku. W różnych zakładach pracy są takie stanowiska, gdzie ludzie muszą pracować w nocy i nie ma od tego odwrotu. Co więcej, pracodawca robiąc rekrutację zaznacza, że jest to tylko praca w takich nocnych godzinach lub też w systemie zmianowym – rannym, popołudniowym i nocnym. Musicie jednak wiedzieć, że praca w godzinach nocnych, niezależnie od tego, gdzie będziecie zatrudnieni jest rozliczana w zupełnie inny sposób.

Stawka za pracę w godzinach nocnych jest większa

Stawka za pracę w godzinach nocnych jest większaTylko jednak nie rozpędzajcie się od razu do milionowych kwot, bo takich nie dostaniecie raczej nigdzie, na żadnym, nocnym stanowisku. Tylko na pewno otrzymacie więcej od tych samych ludzi, którzy mają Wasze stanowisko, ale w dzień. Czy taka praca jest fajna? To zależy gdzie i co najważniejsze, zależne od Waszego organizmu. Nie każdy bowiem jest stworzony do tego, aby pracować w nocy. Organizm się buntuje i nie chce pracować. Człowiek dosłownie zasypia na stojąco, a co tu dopiero mówić o wykonywaniu jakichkolwiek obowiązków. Inni z kolei bardzo szybko przyzwyczajają się do takich warunków pracy. Jedna lub dwie kawy i można śmiało przystąpić do wypełniania swoich obowiązków. Jakich?
Na nocnej zmianie można pracować w autobusach lub na taksówce. Tylko oboje kierowców może i lepiej płatną pracę mają, ale czasem jednak niebezpieczną. Z kolei bardziej bezpiecznie i spokojnie może być na nocnej zmianie, w aptece. W każdym większym mieście funkcjonują apteki 24h na dobę. W nocy jest w takich punktach o wiele spokojniej i kto wie, może czasem można zamknąć oko na godzinkę lub dwie, jak nikt akurat się nie dobija do okienka. Praca nocna w sklepie otwartym za dnia na pewno jest o wiele spokojniejsza, ponieważ żaden klient nie chodzi po sklepie. Ze spokojem można wykładać wszystkie towary, czy też wypełniać inne obowiązki i nie obawiać się, że zaraz będzie trzeba obsługiwać klienta, czy też odrywać się od swoich codziennych obowiązków.
Współpraca:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj