Własna firma i praca na etacie

1
418
Praca w godzinach nocnych

Poprzez panującą na rynku pracy stagnację wiele osób zakłada własne firmy. Decydując się na taki krok, bardzo wiele osób zastanawia się czy odniosą sukces. Ponadto duża część osób ma obawy czy własna firma i praca na etacie jest możliwa. Odpowiedź brzmi: tak!. Należy jednak liczyć się z tym, że początki działalności bywają trudne.

Początki własnej  działalności gospodarczej

własna firma i praca na etacieWybór odpowiedniej formy prawnej naszej spółki. Następnie zatrudnienie pracowników, czy początki współpracy z biurem księgowym. Sprawy te są bardzo istotne, gdyż to od nich zależy przyszłość naszego przedsiębiorstwa. Na dodatek pierwsze miesiące działalności bywają bardzo obciążające dla nas samych. Poznawanie nowych rzeczy, wraz z intensywną nauką potrafią wykończyć. Jest to jednak niezbędne,i pomoże nam w zdobyciu tak cennego doświadczenia.
Po trudnych początkach jest jednak szansa, iż cały biznes okaże się sukcesem. Początkowe wdrażanie lub korygowanie podległych pracowników jest jednak żmudnym procesem. Dodatkowo dobrze wyszkolony pracownik będzie w przyszłości stanowił o sprawności z jaką działa firma.

Sam decydujesz ile chcesz pracować!

Po okresie początkowym, gdy stwierdzimy, że wszystko sprawnie funkcjonuje, możemy wdrożyć pewne zmiany. Do jednych z nich mogą należeć ustalenia co do godzin wykonywanej pracy. Chcąc pracować mniej możemy wprowadzić w swojej firmie 6 lub 7 godzinny dzień pracy. Ponadto dobrą opcją jest traktowanie piątków jako dni weekendu. Wtedy też możemy pracę kończyć po zaledwie paru przepracowanych godzinach. Jak widać początkowe trudy, mogą być nam bardzo hojnie wynagrodzone. Ostatecznie to my posiadając swoją firmę jesteśmy w stanie wprowadzać odpowiadające nam zmiany.
Prowadzenie własnej firmy wraz z pracą na etacie nie musi oznaczać sztywnych ram. Od nas samych zależało będzie jak długo chcemy pracować, i czy taki system pracy odpowiada nam na dłuższą metę.

Własna firma i praca na etacie

Oczywiście pracę na własny rachunek można łączyć z pracą na etacie.  Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim etat daje ci stałe finansowe zabezpieczenie,  w razie gdyby twój biznes nie wypalił. Dodatkowo dzięki etatowi, będziesz opłacał co miesiąc znacznie niższe opłaty związane z prowadzenie działalności gospodarczej. W zasadzie ograniczą się one jedynie do składki zdrowotnej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj