Wyjście z długów przez upadłość

0
542
Wyjście z długów przez upadłość

Zapewne pamiętasz stare porzekadło o długach: Jest to coś, czego należy unikać za wszelką cenę. Niezależnie od tego, jak bardzo pragniesz nowego stroju lub miłej kolacji, każdy rodzaj długu jest złym długiem. A dla większości ludzi popadanie w długi jest aż nazbyt łatwe. W końcu przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe, które ma zadłużenie z tytułu kart kredytowych lub pożyczek, jest warte gdzieś pomiędzy 16 000 a 19 000 dolarów. Konsekwencje tego mogą być poważne, zwłaszcza w dłuższym okresie czasu. Wysoki poziom zadłużenia osobistego często skutkuje napiętymi relacjami, nadszarpniętym zaufaniem i nadwyrężonymi finansami, które mogą trwać przez lata. Na szczęście istnieją sposoby, aby szybko wyjść z długów i zacząć budować jaśniejszą finansową przyszłość.

Spłać kartę kredytową i nie korzystaj z niej!

Kiedy chcesz wyjść z długów tak szybko jak to możliwe, jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie jest zaprzestanie zaciągania nowych długów. Jeśli masz kartę kredytową z wysokim oprocentowaniem, przestań powiększać swój dług używając tej karty. Zamiast tego, używaj gotówki lub karty debetowej tak często, jak to możliwe, aby uniknąć otwarcia się na nowe zadłużenie. Możesz również rozważyć zamrożenie karty kredytowej – lub przynajmniej usunięcie zamrożonej karty kredytowej z portfela.

Najpierw spłać najdroższe długi

Kiedy już wyjdziesz na prostą, czas zastanowić się, które długi powinieneś spłacić w pierwszej kolejności. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest spojrzenie na oprocentowanie długów – im wyższe oprocentowanie, tym wyższa będzie Twoja miesięczna rata. Ogólną zasadą jest spłacanie najpierw długu o najwyższym oprocentowaniu.

Zacznij od długu o najwyższej stopie procentowej. Spłać go całkowicie, a następnie przejdź do kolejnego długu o najwyższym oprocentowaniu i tak dalej. Kiedy już spłacisz najdroższe długi, możesz zacząć pracować nad długiem o niższym oprocentowaniu. Dla wielu osób najlepszym sposobem na to jest stworzenie planu spłaty długu.

Skonsoliduj swój dług!

Jeśli masz wiele długów, jednym ze sposobów na wyjście z zadłużenia jest konsolidacja długów. Możesz to zrobić biorąc nową pożyczkę. W przypadku pożyczki, musisz wziąć pod uwagę stopę procentową. Im wyższa stopa procentowa, tym więcej pieniędzy wydasz w trakcie trwania pożyczki.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Wiele osób myśli, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest ich jedyną opcją, jeśli znajdą się w sytuacji bardzo wysokiego zadłużenia. Ale ważne jest, aby pamiętać, że bankructwo jest opcją ostatniej szansy – powinieneś iść tą drogą tylko wtedy, gdy nie masz już żadnych opcji. Będziesz musiał złożyć wniosek o upadłość. W większości przypadków osoby składające wniosek o upadłość próbują uciec od długów spowodowanych wydatkami medycznymi, nadmiernym korzystaniem z kart kredytowych lub utratą pracy.

Więcej informacji o wychodzeniu z długów poprzez ogłoszenie upadłości znajdziesz na stronie Podel.pl

Wnioski

Wychodzenie z długów może wydawać się czasem walką podjazdową, ale jest to ważna walka, którą trzeba wygrać. Wysoki poziom zadłużenia może poważnie wpłynąć na twoje długoterminowe finanse, twoje relacje z rodziną i przyjaciółmi oraz twoją zdolność do uzyskania pożyczki w przyszłości. J

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj