Ze względu na dużą ilość poruszających się po drogach pojazdów, szczególnie dotyczy to centrów dużych miast, może zdarzyć się, że auto ulegnie uszkodzeniu, niekoniecznie z winy własnej. Nie należy wtedy wpadać w panikę, ani rozpaczać, tylko rozpocząć procedurę uzyskania czegoś w zastępstwie, dopóki stary pojazd nie wróci z naprawy. Jak wygląda pozyskanie samochodu zastępczego z OC InterRisk?
Nic prostszego!
Wynajem auta zastępczego nic nie kosztuje poszkodowanego w kolizji i przysługuje mu w każdym przypadku. Na potwierdzenie tego dostępne są wyroki Sądu Najwyższego i licznych sądów o mniejszym zasięgu terytorialnym. Mając samochód zastępczy z OC InterRisk, można go używać aż do czasu naprawienia nieszczęśliwych skutków kolizji. Nie trzeba martwić się o kwestię rozliczenia z wypożyczalnią – kwestię tę, uregulowaną odpowiednimi przepisami prawa, rozwiązują między sobą ubezpieczyciel i firma, która udostępniła pojazd. Warto przed samym skorzystaniem z usługi samochodu zastępczego z OC InterRisk, dowiedzieć się w towarzystwie ubezpieczeń o możliwości negatywnego rozpatrzenia wniosku o użytkowanie takiego pojazdu. W ten sposób można uniknąć wielu nieprzyjemnych komplikacji, a nie zajmie to zbyt wiele czasu.
Firmy pośredniczące
Decydując się na pośrednika, który zaoferuje samochody zastępcze z OC InterRisk, powinno się zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, czy taka firma pobiera za taką usługę kaucję oraz, czy istnieje limit przejechanych kilometrów autem zastępczym. Może być to szczególnie ważne w przypadku, kiedy jest jeszcze daleko do wypłaty, a pojazd służył jako narzędzie pracy, bez którego trudno jest ją wykonywać. Wypożyczalnie powinny posiadać samochody ubezpieczone, najlepiej posiadające również pakiet AC, który uchroni tymczasowego użytkownika przed ewentualnymi kosztami, związanymi z kolejnym, nieprzyjemnym zdarzeniem. Samochodami zastępczymi z OC InterRisk opiekuje się grupa pracowników, która zarówno podstawi auto pod wskazany adres, jak i odbierze je po skończonym okresie wypożyczenia.