Prześcieradło wodoodporne – kiedy warto je kupić?

0
285
Prześcieradło wodoodporne - kiedy warto je kupić?

Prześcieradło, które zabezpieczy materac przed zamoczeniem czy zabrudzeniem? To możliwe! Wystarczy, że wybierzesz prześcieradło wodoodporne, wykonane z dzianiny i tkaniny ochronnej, która zabezpieczy materac i łóżko przed zniszczeniem.

Prześcieradła wodoodporne – wygodne i praktyczne rozwiązanie

Dla komfortu naszego snu w sklepach pojawiają się coraz to nowe produkty.

Prześcieradła nieprzemakalne są idealnym rozwiązaniem, jeśli w domu mamy małe dziecko, któremu zdarza się zmoczyć w nocy lub wylać na łóżko farby czy kubek z piciem. Dzięki produktowi tego typu materac się nie zniszczy, a my nie będziemy musieli zmieniać pościeli w środku nocy.

Prześcieradła tego typu to również niezbędne wyposażenie szpitali, hospicjów czy sanatoriów, w których możemy się spotkać z pacjentami borykającymi się np. z nietrzymaniem moczu. Są konieczne w łóżkach osób unieruchomionych i bardzo cenione przez pielęgniarki, jak i opiekunów.

Z czego wykonane są prześcieradła wodoodporne?

Prześcieradła nieprzemakalne są wykonane z dzianiny i tkaniny ochronnej, dzięki czemu zabezpieczają materac przed zwilżeniem, a jednocześnie są przyjemne dla skóry. Dzięki zastosowaniu ochronnej warstwy, gwarantują dobrze przespaną noc bez konieczności budzenia pacjenta i przebierania go lub zmieniania pościeli.

Najczęściej mają one wszytą na brzegach gumkę. Dzięki temu materiał nie zsuwa się z łóżka i nie roluje, co mogłoby powodować dyskomfort u śpiącej osoby. Ponadto dzięki gumce materac jest dokładnie zakryty i chroniony przed zabrudzeniem oraz zniszczeniem. Prześcieradła wodoodporne można prać w klasycznej pralce, nawet w wysokich temperaturach.

Czy warto zdecydować się na zakup prześcieradła wodoodporne?

Higiena materaca, na którym śpimy, ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Jeśli jest on odpowiednio zabezpieczony od bakterii czy roztoczy, zapewnia nam bezpieczniejsze warunki do snu. A to ma wpływ na nasz komfort i to, jak czujemy się w ciągu dnia.

Komfort i bezpieczeństwo są bardzo ważne w przypadku pacjentów leżących. Prześcieradło wodoodporne można łatwo zdjąć i szybko wyprać. Nie trzeba go również prasować, gdyż dzięki gumce materiał naciąga się i nie widać na nim zagnieceń. Z tego rozwiązania będą zadowoleni zarówno opiekunowie chorych, jak i pielęgniarki.

Mimo że produkty tego typu nie przepuszczają płynów, to jednak przepuszczają powietrze. Tym samym są zdrowe i przyjazne dla skóry. Ich wadą jest jednak wyższa cena, niż modeli standardowych, np. prześcieradeł bawełnianych czy frotte. Mogą być także mniej dostępne w nietypowych rozmiarach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj