Na jakie prześcieradło warto się zdecydować?

0
175
Na jakie prześcieradło warto się zdecydować?

Wygoda snu jest zależna od dużej liczby czynników, przykładowo od odpowiednio dopasowanej pościeli. Tak samo ważne jest także prześcieradło, do którego kupujący nie przykłada wagi – to błąd. Podczas snu w równym stopniu otula się on przecież pościelą, co dotyka prześcieradła, a więc pokrywający powierzchnię łóżka materiał musi dawać równie przyjemne doznania. Jak więc zdecydować się na ulubione prześcieradło?

Prześcieradła  – a więc jak wybrać wymiary?

Zasadnicze znaczenie w wyborze prześcieradła ma jego wymiar. Prześcieradło musi być przede wszystkim praktyczne w użyciu: ma przykrywać całą powierzchnię łóżka. Z tego powodu więc przed przystąpieniem do zakupienia warto zbadać, jakiej długości i szerokości jest przestrzeń łóżka. klasyczny piernat pojedynczego łóżka ma miarę 200 cm szerokości i 200 cm wzdłuż. W oznaczeniach nie podaje się jednak tak długiej notyfikacji o centymetrach długości i szerokości prześcieradła, a zaznacza zwięzłą klasyfikacją. Przyjęło się, że takie opisuje się jedynie prześcieradłami 200×220.

Prześcieradło z gumką, czy bezz może bez gumki?

Druga istotna kwestia to dobranie wykończenia, które łączy się z poręcznością , jak i wygodą zakładania oraz ściągania prześcieradła. Nikt nienawidzi wstawać rano w zmiętym prześcieradle, które zsunęło się podczas snu. Tak zazwyczaj zdarza się z standardowymi prześcieradłami, niezakończonymi za pomocą gumki. Aby ochronić przed tym prześcieradło, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się dokładnie na te ostatnie. Prześcieradła z gumką mają także tę zaletę, że nie zsuwają się ani też nie przesuwają: raz nałożone na materac, zostają na nim niemal w tej samej pozycji, dzięki czemu łóżko cały czas wygląda na dokładnie zaścielone.

Ten typ prześcieradeł nie podoba się jednak wszystkim. Typowy klient chętniej decyduje się na klasyczne prześcieradło, jakie nakłada się na na powierzchnię materaca, a jego rogi zakłada pod spodnią stronę. W porównaniu do prześcieradeł z gumką takie może częściej się zadzierać i zwijać się, ale dobrze zaciągnięte nie będzie stanowić problemu. Z tego powodu na rynku jest też coraz więcej modeli ze specjalnymi zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy lepiej prześcieradła jersey?

Komfort prześcieradła jest zależna jednak najbardziej od tkaniny, z której zostało ono wykonane. Jej faktura musi być przyjemna w dotyku, a poza tym delikatna i o prostej fakturze. Najlepiej zdają egzamin prześcieradła bawełniane, a te dzieli się na kilka rodzajów. Najpopularniejsze to prześcieradła jersey i prześcieradła frotte.

Jersey to tkanina szczególnie delikatna i przyjemna w dotyku, a przy tym wytrzymała oraz niezwykle rozciągliwa. Spośród wszystkich produkowanych z bawełny dzianin wyróżnia się niewypukłą, równą fakturą. Nic więc zaskakującego, iż prześcieradła jersey 200×220 ciągle cieszą się od lat zainteresowaniem.

Podobne do nich mogą być prześcieradła frotte, także produkowane z bawełny. Ze względu na inną metodę produkowania materiału, z użyciem splotu pętelkowego, mają zupełnie odmienną strukturę: niesamowicie miękką ,a zwłaszcza aksamitną. Dzięki temu prześcieradło frotte nie mnie się, jak i nie wymaga odprasowywania, co jest jego nieporównywalną zaletą.

Prześcieradła jersey  i prześcieradła frotte  – które wybrać?

Ogólnie rzecz biorąc, dobór najlepszego prześcieradła 90×200 w dużej mierze jest związany z indywidualnymi preferencjami. Każdy z oferowanych na rynku artykułów z pewnością sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Aby jednak dobrać prześcieradło do siebie, trzeba przemyśleć własne wymogi i pragnienia.

Sprawdź ofertę na: https://ochraniacz-na-materac.pl/30-przescieradla-200×220

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj