Leasing samochodów używanych – Szkoda zachodu?

0
302

Jakiś czas temu na rynku motoryzacyjnym pojawił się nowy produkt. To leasing samochodów używanych. Okazuje się jednak, że większość firm z ogromnym dystansem podchodzi do tego tematu i stawia spore wymagania przed klientami. Czy te warunki można spełnić?

Wysokie wymagania

Warunki leasingu samochodu używanego nie należą zazwyczaj do tych, które bardzo łatwo jest spełnić. W większości firm musimy bacznie przyjrzeć się komisowi, który oferuje sprzedaż pojazdu. Najlepiej, aby było to miejsce autoryzowane przez producenta. Musimy liczyć się również z wkładem własnym na poziomie 20-30% wartości samochodu. Zwróćmy również uwagę na wiek samochodu. Firmy leasingowe decydują się na zakup maksymalnie 5-latków. Procedura jest więc wymagająca, ale do spełnienia. Nadal taki zakup będzie się z pewnością bardziej opłacał, niż ten kredytowany. Okazuje się jednak, że Polacy często potrzebują wsparcia finansowego również na kupno nieco starszego samochodu. Co wtedy?

Rynek jest niezwykle dynamiczny

leasing samochodów używanych dla osób fizycznychWiększość firm z pewnością bezradnie rozłoży ręce. Są też takie, które już dawno prześledziły zmiany, zachodzące na rynku. Okazuje się bowiem, że Polacy niechętnie płacą wysokie wkłady własne i znacznie częściej oglądają starsze, niż 5-letnie samochody. Firmy, które (mówiąc kolokwialnie) odrobiły lekcje, mają dziś szereg interesujących produktów, które mogą zaoferować konsumentom. Proponują leasing samochodów używanych dla osób fizycznych oraz firm, które np. dopiero rozpoczynają swoją działalność i nie posiadają jeszcze finansów, wystarczających na zakup nowych lub młodszych aut. Wśród takich leasingodawców znajduje się, m.in. ogólnopolska firma CLS, która ma oddziały na terenie całego kraju. CLS finansuje kupno samochodów, które mają nawet 10 lat. Ponadto będzie wymagała od nas jedynie 10% wkładu własnego. Co istotne, auta mogą pochodzić z dowolnego komisu lub nawet od osoby fizycznej. Firma oferuje również bezpłatną wycenę wartości pojazdów przed tym, gdy zdecydujemy się na leasing używanych samochodów osobowych.

Pozostałe warunki są takie same, jak podczas leasingu nowego samochodu. Uproszczona procedura sprawia, że klientów obejmuje minimum formalności. Leasing nie obciąży naszej historii oraz zdolności kredytowej. Co istotne, po zakończeniu trwania umowy, będziemy mogli wymienić auto na nowe, nie martwiąc się o jego sprzedaż lub wykupić je na własność za ułamek wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj