Skuteczne sposoby na tanie drukowanie

0
314
Skuteczne sposoby na tanie drukowanie

Wielu osobom wydaje się, że po kupieniu drukarki, wydaniu na nią pieniędzy i dokupieniu do niej odpowiedniego papieru, kończą się wydatki potrzebne do drukowania. Nic podobnego, ponieważ okresowo koniecznie trzeba będzie wymieniać tonery lub tusze do drukarek w zależności oczywiście od tego, jaki model urządzenia się kupiło. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób szuka sposobów na to, aby drukować oszczędniej. Jak to jednak zrobić?

Wybieramy odpowiedni rodzaj drukarki

Podstawową sprawą jeśli chodzi o oszczędzanie na drukowaniu, jest kupienie dobrej, lecz przede wszystkim dobrze dopasowanej do naszych potrzeb drukarki. Jak to zrobić i co to konkretnie oznacza?
Wiele osób sądzi, że dobrym wyjściem jest kupienie taniej drukarki atramentowej. Często jest to jednak błąd, ponieważ taka drukarka po pierwsze drukuje dość wolno, tusze do niej są drogie, a jednocześnie mało wydajne. Co więcej, tusze, gdy przez dłuższy czas są nie używane, często zasychają, co powoduje konieczność ich wymiany.
Z powyższych powodów warte rozważenia jest nabycie drukarki laserowej. Co prawda samo urządzenie jest nieco droższe niż model atramentowy, lecz toner, który wykorzystuje, jest efektywniejszy, a także nie zasycha podczas dłuższego nieużywania.

Tusze oryginalne czy zamienniki?

Oprócz wyboru samego modelu drukarki doskonałym sposobem na to, aby nieco oszczędzić na koszcie drukowania, jest zainteresowanie się zmiennikami tonerów i tuszy. Czym one są i jakie są korzyści z ich używania?

Zamiennik to produkt, który spełnia te same kryteria działania, czyli pasuje do drukarki i daje możliwość drukowania na niej, lecz nie posiada odpowiednich logosów i nazw producenta. Jest to więc produkt, który nie jest oryginalny tuszem lub tonerem, lecz działa jak on. Oczywiście są to produkty znacznie tańsze, często kosztujące zaledwie 40% i mniej ceny produktu oryginalnego.

Jakie są jednak wady takich wersji? Przykładowo tonery zastępniki często są nieszczelne, co grozi wysypywaniem się proszka z opakowania, co rzecz jasna oznacza brudzenie wałka w drukarce, który z kolei brudzi kartkę papieru. Drukowanie w taki sposób mija się oczywiście z celem. W przypadku tuszy dochodzi ryzyko, że tusz się z pojemnika wyleje, czym może zatkać dysze w drukarce.
Zamienniki to również kilka innych wad. Przede wszystkim zwrócić tu trzeba uwagę na to, że są to produkty nieoryginalne, a więc używanie ich może oznaczać zakończenie gwarancji producenta na dany sprzęt. A to z kolei w przypadku napraw lub nawet zwykłych prac serwisowych i konserwacyjnych drukarki, może pociągnąć za sobą naprawdę spore koszty. Warto więc poważnie rozważyć to, czy aby na pewno takie oszczędzanie na zamiennikach będzie finalnie opłacalne.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem internetowym 4color.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj