Czym jest przesunięcie międzymagazynowe?

0
437


Dokumenty magazynowe są podstawą prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. To właśnie one potwierdzają wszelkie procesy dotyczące obiektów magazynowych. Bez nich ciężko byłoby sobie wyobrazić sprawną organizację pracy. Niestety ich wystawianie może być męczące i czasochłonne. Właśnie dlatego warto skorzystać z profesjonalnego oprogramowania, dzięki któremu stworzenie nowego dokumentu stanie się o wiele prostsze. Nie tylko zaoszczędzimy sporą ilość czasu, ale także zminimalizujemy ryzyko popełnienia błędu.
Przesunięcie międzymagazynowe występuje w przedsiębiorstwach, które posiadają więcej niż jeden obiekt magazynowy. Dokument MM niezbędny jest wtedy, gdy towar przenoszony jest z jednego magazynu do drugiego. Nie jest on wydawany na zewnątrz, a jedynie przesuwany. W pierwszej kolejności uruchamiamy program magazynowy. Następnie wskazujemy odpowiedni magazyn i naciskamy skrót Shift + F7. W ten sposób wywołamy okno tworzenia dokumentu MM.

Proces tworzenia dokumentu MM nie różni się niczym, od edycji pozostałych dokumentów. Wszystko odbywa się na bazie tego samego szablonu, co znacząco ułatwia pracę. Użytkownik musi wskazać towar, który został przeniesiony z jednego obiektu do drugiego. Oczywiście niezbędne jest również wprowadzenie innych kluczowych informacji np. ilości towarów. Musimy wskazać nazwę obu magazynów, a także wskazać kod kreskowy. Oprócz tego możemy wpisać uwagi własne np. z jakiego powodu doszło do przesunięcia produktu między magazynami. Jest to informacja, która posłuży wyłącznie do celów przedsiębiorstwa. Może ona okazać się przydatna osobom zarządzającym. Warto wspomnieć, że przesunięcie towaru nie powoduje zmiany ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj