Medycyna estetyczna

0
188
Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna stała się niedawno bardzo popularnym nurtem. Coraz większe grono osób decyduje się na wykonanie konkretnych zabiegów doskonalących ich szeroko rozumianą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów doprowadziło, że powstaje więcej klinik medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny są bardziej niskie. Dzięki temu procederowi dziś nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie zafundować wizualne udoskonalenia. Wielokierunkowość takich zabiegów też jest szeroka. W gamie zabiegów są również takie, które bezkonkurencyjnie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Bazuje na podaniu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych ściśle w obręb skóry. Za sprawą mezoterapii do wszystkich z błon skóry mogą przedostać się substancje czynne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, lub pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -działa dzięki wprowadzaniu w głąb skory środków aktywnych za pomocą fal radiowych; przeprowadza się także mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, przeprowadzany przy użyciu igły; polega na podaniu związków2 czynnych za sprawą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Pospolicie nazywana także mikro peelingiem. To zabieg mechanicznego ścierania naskórka przy udziale skrupulatnie prowadzonego wiązki mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który ściera, ubogaca w tlen i wzmacnia skórę, a uzupełniająco pobudza produkcję kolagenu. W wyniku czego pozwala na usunięcie problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Mikrodermabrazję klasyfikuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób posiadających skórę cienką i wymagającą, a poza tym dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej łagodna technologia; tlen dodatkowo zwęża naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i wstrzymuje wzrost bakterii; stąd też metodę tę zaleca się wybierać przy czynnym trądziku, jak również w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg opiera się na zwiększaniu i formowaniu czerwieni wargowej za sprawą dostarczenia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wymarzonego rezultatu. Jest to nieinwazyjny proces, trwający zwykle wliczając ankietę wstępną z klientem od 45 minut do godziny. Rezultaty są widoczne przez okres od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Proces reakcji botoksu testowały na początku neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki pojawiają się z dużej aktywności mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze odpowiedni sygnał z włókna nerwowego. Gdy dostarczony zostanie botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a co za tym idzie nie powstaną zmarszczki. Wynik utrzymuje się około pół roku.

Za sprawą użycia botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W efekcie użycia botoksu można również zregenerować włosy.

Liposukcja

To zabieg pozbywania się niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z z wielu rożnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią aby pomniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Jednak nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów konieczna jest również lipektomia (usunięcie przerostu rozciągniętej skóry).

Zapoznaj się z ofertą Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj