Leszno – atrakcje

0
222
Leszno - atrakcje

Turyści zwiedzający Wielkopolskę prędzej czy później zawitają do Leszna – miasta położonego na południowym krańcu wielkopolskiego województwa. Miejscowość ta jest dobrym punktem nie tylko do zwiedzania jego samego, ale też może stanowić dobrą bazę wypadową w urokliwe okolice. Gdy więc chcemy się tam zatrzymać na dłużej, warto poszukać tu jakiś nocleg. W pisując w wyszukiwarkę hasło „hotel Leszno” turyści, ale też ludzie przyjeżdżający tu w interesach, otrzymają całkiem bogatą ofertę noclegową, od hoteli zaczynając, na kwaterach prywatnych i kameralnych pensjonatach kończąc.

Leszno – atrakcje

Turyści znajdą w mieście naprawdę wiele atrakcji. W okolicach rynku odwiedzający obejrzą pięknie odnowione elewacje renesansowych kamienic, barokowe portale i przykłady artystycznej, wyrafinowanej snycerki. Ówcześni gospodarze dbają jednak nie tylko o historię. Nowoczesne instalacje artystyczne oraz przykłady szeroko pojętego street-artu mają za zadanie dać powód do ciągłych powrotów do miasta turystom, którzy już tu kiedyś byli. Gdy więc decyduję się ponownie odwiedzić Leszno – atrakcje będą w najlepszym gatunku. Tego jestem pewna. Co roku zostaję zaskoczona innymi dekoracjami ulicznymi. Raz są to kolorowe parasolki dające wytchnienie od uciążliwego upału. Innym razem całe girlandy kolorowych wstążek powiewają wesoło nad dochodzącą do rynku alejką. Co bardziej ciekawscy udadzą się na spacer w boczne uliczki i podwórka w poszukiwaniu interesujących murali. Jednak to co przyciąga tu najbardziej, to znany w całej okolicy, widoczny z daleka tunel aerodynamiczny. Warto poświęcić odliczoną kwotę na bilet wstępu, przebrać się w ochronny kombinezon i dać się wypchnąć w górę mocnym strumieniom powietrza, poszybować, oszukując przy tym siłę ziemskiego przyciągania.

Leszno sprzyja przedsiębiorcom

Jednak Leszno i okolice to nie tylko turystyka. Prężnie rozwija się tu przemysł i budownictwo. Administracja miejska stwarza tu przyjazne warunki dla wzrastania przedsiębiorstw. Urzędnicy pozyskują środki unijne, aby uzbrajać kolejne areały pod przemysł, który pomaga bogacić się miastu i jej mieszkańcom. W ostatnich kilkunastu latach powstały tu mniejsze i większe zakłady produkcyjne, w tym ten sławny na cały kraj, produkujący rozmaite betonowe prefabrykaty i różne wzory kostki brukowej. Na obrzeżach miasta produkuje się również plastikowe okna oraz pompy dla przemysłu. Niezliczone mniejsze przedsiębiorstwa dopełniają industrialny krajobraz i sprawiają, że ludziom żyje się tu dobrze i bogato.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.fox360.net/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj