Jak napisać biznesplan do PUP?

0
257
Agencje pracy tymczasowej z ofertą dla pracodawców

Już kilkanaście lat trwa specjalny rządowy program, które pozwala Powiatowym Urzędom Pracy na udzielanie dotacji osobom zakładającym pierwszą działalność gospodarczą. Ma to na celu aktywizowanie bezrobotnych oraz rozwój drobnej przedsiębiorczości. Jest o co zabiegać, ponieważ zazwyczaj kwota dofinansowania może nawet osiągnąć sześciokrotność aktualnego średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Aby otrzymać taką dotację niezbędne będzie napisanie odpowiedniego biznesplanu. Trzeba też spełnić kilka warunków. Jakie to warunki? Jak napisać biznesplan do PUP? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Warunki otrzymania dotacji z PUP

Warunki otrzymania dotacji z PUPPrzede wszystkim aby otrzymać dotację z PUP powinniśmy mieć status osoby bezrobotnej. Oznacza to, że powinniśmy się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako osoba poszukująca zatrudnienia. Oczywiście nie będziemy mogli od razu kolejnego dnia ubiegać się o dotację. Będzie to możliwe po upływie od jednego do trzech miesięcy. Poza tym aby ubiegać się  dotacje osoba bezrobotna nie mogła prowadzić działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o dotację. Jeśli spełniamy te i kilka innych warunków możemy złożyć wniosek i czekać na jego weryfikację. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i otrzymaniu dofinansowania będziemy mieli jedynie 30 dni na wydanie otrzymanych pieniędzy. W przeciwnym razie dotacja może przepaść i będziemy musieli ją zwrócić. Pieniądze muszą być wydane dokładnie w takim harmonogramie jaki został podany we wniosku. Aby wniosek przeszedł pozytywna weryfikację w Urzędzie Pracy niezbędne będzie także napisanie i dołączenie do wniosku biznesplanu. Warto się do tego przyłożyć.

Jak napisać biznesplan do PUP?

Pisząc każdy biznesplan powinniśmy jasno określić nasz pomysł na biznes. Powinniśmy przede wszystkim obiektywnie spojrzeć na nasze przedsięwzięcie. Opisać jego cele, działania, zarządzanie oraz przede wszystkim sposoby finansowania i źródła zysków. Ma to być swoisty plan działania w nowym przedsiębiorstwie przedstawiający zewnętrznemu obserwatorowi na czym właściwie nasza firma będzie zarabiać. Podczas pisania takiego biznesplanu może się także okazać, że otwarcie działalności niesie za sobą spore ryzyko. Z tego właśnie powodu powinniśmy tworzyć taki dokument przed złożeniem jakiegokolwiek wniosku o dotacje czy kredyt.

Artykuł napisany we współpracy z:

planujbiznes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here