Czym powinny charakteryzować się nowoczesne strony internetowe?

0
183
Czym powinny charakteryzować się nowoczesne strony internetowe?

Strony internetowe są bardzo ważnymi wizytówkami każdego biznesu, nie tylko informując o produktach i usługach, ale także będąc skutecznymi środkami komunikacji pomiędzy firmą, a jej grupami docelowymi, przyczyniając się też do wysokiego poziomu konwersji. Jak powinno się więc tworzyć nowoczesne strony internetowe, które sprzedają?

Elegancki minimalizm

Projektowanie stron internetowych dla biznesu powinno przede wszystkim uwzględniać wygodę internautów, którzy przede wszystkim powinni mieć możliwość dość dokładnego zapoznania się z treściami, które tam znajdą. Liczne badania pokazują, że przeciętny internauta szybko ucieka ze znacznej większości otwieranych stron, nie zapoznając się w ogóle z ich treścią, a decydujący wpływ na to, czy pozostanie on na nich, ma właśnie ich wygląd, a konkretnie przyswajalność.

Nowoczesne strony internetowe dla biznesu powinny być minimalistyczne, gdyż potencjalny klient ma przede wszystkim skoncentrować się na tekście, który ma zachęcić do dalszej eksploracji strony i zapoznania się z ofertą.

Nie mogą być więc one pełne elementów, które zbytnio rozpraszają uwagę, a już na pewno powinno się ich unikać na stronie głównej i na landing page. Projekt strony powinien być minimalistyczny, aby wzrok internautów nie uciekał na boku, a na pewno ucieknie, jeżeli znajdować się będą na niej elementy animowane i przewijane.

Do tego powinno się też mocno uważać z grafikami, a zdjęcia powinny występować tylko wtedy, jeżeli naprawdę są one konieczne.

Pozostałe elementy wpływające na pozytywny odbiór strony

Minimalizm stron internetowych owocuje często ich lekkością, która jest ważna dla wielu internautów. Dużo ważące strony szybko zniechęcają większość z użytkowników, powodując u nich natychmiastową chęć opuszczenia strony.

Bardzo ważnym elementem jest też sprawna nawigacja. Strona powinna być przede wszystkim intuicyjna, a menu strony powinno być umieszczone w odpowiednim obszarze, charakteryzując się wysoką ergonomią i przejrzystością.

Źle zaprojektowane menu to jeden z najczęstszych błędów, który potrafi zrujnować sukces nawet najbardziej atrakcyjnej pod względem treści strony.

Dodatkowo strony internetowe powinny zachęcać do kontaktu i do podjęcia konkretnych działań. Mile widziane są więc wszelkiego rodzaju formularze, sekcje komentarzy, a także eleganckie przyciski, będące elementem tak zwanego wezwania do działania, których kliknięcie to często wręcz gwarancja konwersji.

Projektowanie stron internetowych to niezwykle trudny obszar, dlatego powinno się tu polegać na specjalistach, którzy najlepiej wiedzą, jakich technologii użyć, budując je dla biznesu i wiedzą też dokładnie, jaki układ strony okaże się najkorzystniejszy, by odwiedzający chcieli pozostać na niej jak najdłużej.

Dst Design strony internetowe
https://www.dstdesign.pl/
ul. Stanisława Leszczyńskiego 4/29
50-078 Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj