Idealna podłoga na siłownię – komfort ćwiczenia i bezpieczeństwo

0
196
Idealna podłoga na siłownię - komfort ćwiczenia i bezpieczeństwo

Rozważając wykończenie podłogi na siłowni trzeba pamiętać o kilku bardzo istotnych czynnikach.

Co warto uwzględnić?

Pierwszym z nich jest sama charakterystyka ćwiczeń z ciężarami. Nawet pięciokilogramowy ciężarek po jego upuszczeniu na ziemię, w przypadku wykończenia standardowym parkietem lub deskami, mógłby ją uszkodzić lub sam ulec uszkodzeniu. Większe ciężary regularnie używane przez stałych bywalców tym bardziej potrafią wyrządzić wielkie szkody.

Kolejnym czynnikiem jest wilgoć. Po ciężkim treningu standardowo wraz z potem tracimy około dwóch kilogramów wody. Jednym ze sposobów jej uwalniania są nasze stopy, które pocą się prawie na równi z pachami oraz pachwinami. Jak więc zabezpieczyć podłogi, aby służyły wiele lat, nie sprawiając wrażenia zniszczonych i niezdatnych do użytku?

Dopasowana podłoga do każdego miejsca

Podłoga na siłownie powinna być dopasowana do jej wielkości, ilości odwiedzających ją dziennie osób oraz do działalności, na której zamierzamy się skupić. Różna przecież będzie w strefie wolnych ciężarów, inna pod maszynami, od których nie powinna ucierpieć podłoga. Crossfit również będzie wymagał innego typu wykończenia pomieszczenia, a najlepszą opcją będzie w takim wypadku mata typu puzzle. Puzzle, z których się składa, umożliwiają szybki transport, prostą konserwację i możliwość układania nawet dwóch warstw, zależnie od potrzeb. Jest to szczególnie istotne w przypadku mnogości ćwiczeń wykonywanych w podporze i klęku.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wybierając nasze wykończenie powinniśmy przede wszystkim pamiętać o wymogach, jakie stawia przed nami ustawodawca w zasadach bezpieczeństwa i higieny oraz o zagwarantowaniu ćwiczącym komfortu. Podłoga na siłownie nie powinna się ślizgać, a w razie rozlania nie powinny tworzyć się na niej niebezpieczne kałuże. Taki stan rzeczy mógłby zagrażać ćwiczącym z ciężarami, ale może być niebezpieczny nawet dla idącej osoby. Niepokojący byłby też taki stan rzeczy, w którym wykładzina, którą zdecydowalibyśmy się umieścić na podłodze byłaby niskiej jakości, a co za tym idzie łatwo przecierałaby się. W ten sposób, po krótkim czasie, nie będzie już zapewniać najlepszej ochrony, a wnętrze będzie sprawiało wrażenie starego i nieatrakcyjnego dla odwiedzających.

Wybór odpowiedniej podłogi jest bardzo istotny i powinien uwzględniać szczególne uwarunkowania branży fitness. Pamiętaj o tym i zatroszcz się o bezpieczeństwo, a ćwiczący odwdzięczą ci się wieloma wizytami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj