Olejki do włosów – jak stosować?

0
219
Olejki do włosów

Każda kobieta wie jak ważna jest pielęgnacja włosów. Ostatnim hitem w ich pielęgnacji są olejki do włosów. Olejowanie włosów to najskuteczniejszy oraz aktualnie najpopularniejszy sposób na ich regenerację. Olejki są dla włosów naturalnych eliksirem, dodają im blasku, świeżości, odbudowują i nawilżają włosy. Głównie zalecane są przy włosach suchych, zniszczonych, połamanych ale tak naprawdę stosować je może każda z nas.  Wystarczy dobrać odpowiedni olejek i dopasować jego ilość. Dobrze dobrany olejek to połowa sukcesu, olejki dobieramy do potrzeb włosów oraz ze względu na ich porowatość, kolor nie ma tutaj znaczenia tak jak przy płukankach do włosów.

Jak, ile, kiedy?

Najprostsza metoda olejowania włosów to olejowanie na sucho lub mokro zalecane do odbudowy i regeneracji zniszczonych włosów. Olejowanie polega na rozprowadzeniu olejku na całej długości włosów. Olej powinno się trzymać na włosach od godziny wzwyż jednak czas powinien być dopasowany indywidualnie do włosów. Pozostawienie oleju za długo lub krótko nie przyniesie pożądanych efektów. Warto zatem potrenować trochę z czasem jeśli chodzi o olejowanie. Na średniej długości włosy wystarczy jedna max dwie łyżki oleju, jeżeli olejujemy również skórę głowy, zbyt duża ilość olejku będzie kłopotliwa do zmycia.

Optymalnie jest wykonywać ten zabieg dwa, trzy razy w tygodniu, dla niektórych osób jeden raz w tygodniu będzie wystarczający i przyniesie zamierzony efekt. Zbyt częste olejowanie może doprowadzić, ze pójdziemy w stronę emolientów czyli substancji w kosmetyce, która natłuszcza skórę i ogranicza odparowywanie wody z naskórka. Dla osób z tendencją do przetłuszczających się włosów olejki można stosować tylko na końcówki, u osób z dolegliwością łupieżu sprawdzi się olej kokosowy a przy wypadaniu włosów olej jojoba. Olejki do włosów można także stosować przy wykończeniu stylizacji fryzury kiedy chcemy nadać im blask i wygładzenie. Olejki świetnie chronią włosy przed utratą wilgotności, są bardzo dobrym zabezpieczeniem końcówek przed słońcem i wiatrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj