Czy warto kupić auto z zawieszeniem pneumatycznym?

0
314

Przed zakupem samochodu w naszej głowie może się pojawiać szereg pytań i wątpliwości. Jednym z nich jest pytanie czy warto kupić auto z zawieszeniem pneumatycznym ? W tym tekście postaramy się rozwiać te wątpliwości.
Pierwsze modele maszyn z tego typu zawieszeniem pojawiły się już w latach siedemdziesiątych XX wieku. Na początku stosowane były głównie w koparkach, ładowarkach oraz innych specjalistycznych maszynach roboczych. Z czasem konstruktorzy samochodów odkryli, że zastosowanie tego typu zawieszenia ma pozytywny wpływ na tłumienie wszelkich nierówności występujących na nawierzchni. Można więc powiedzieć, że ich głównym założeniem jest poprawa jakości jazdy samochodu, poprzez znaczną redukcję wstrząsów i drgań.

Czy warto kupić auto z zawieszeniem pneumatycznym?

czy warto kupić auto z zawieszeniem pneumatycznymJedną z głównych zalet zawieszenia pneumatycznego jest niezmieniający się prześwit auta, który nie ulega zmianie nawet podczas zwiększonego obciążenia. Szczególnie odczuwalnie jest to w samochodach typu kombi. niezmienny prześwit umożliwia kierowcy lepszą kontrolę podczas wchodzenia w zakręty oraz zmniejsza negatywny wpływ obciążenia na bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Zawieszenie pneumatyczne szczególnie dobrze zachowuje się w trakcie jazdy po nierównych drogach, dlatego też jest ono tak popularne w autach terenowych i tzw. SUV-ach.
Na tym jednak nie koniec. Układ pneumatyczny skonstruowany jest tak by był on w stanie wytrzymać przez wiele lat, osiągając bardzo duże przebiegi oscylujące w granicach pięciuset tysięcy kilometrów.

Zawieszenie pneumatyczne – koszty

Co do samych wad zawieszenia warto zwrócić uwagę na znaczne koszty jakie mogą generować ewentualne naprawy. Naprawy tego typu zawieszeń są czasochłonne, więc serwis jest proporcjonalnie drogi. Nie jest rozsądnie decydować się jednak na samodzielną naprawę ewentualnych usterek zawieszenia pneumatycznego. Jest to na tyle skomplikowany mechanizm, że jego naprawę powinnismy powierzyć specjalistom. Kupując auto używane zwróćmy więc szczególną uwagę na jakość zawieszenia. unikniemy dzięki temu kosztownych napraw tuż po zakupie samochodu.

Artykuł napisany przy współpracy z https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj